Vaikų dantų gydymas

Klinikoje laukiame ne tik tėvelių bet ir jų vaikučių!

 

Pirmieji vaikų pieniniai dantukai pradeda dygti maždaug nuo 6 mėnesių. Nuo 5 iki 14 metų pieniniai dantukai keičiasi nuolatiniais.


Pirmasis apsilankymas pas odontologą rekomenduojamas maždaug 6 mėnesiai po pirmojo dantuko išdygimo.

Pirmasis vizitas gali tapti smagiu nuotykiu, susipažinimu su gydytojo „pagaliukais ir šepetukais, pučiančiais vėją ar purškiančiais vandenuką“,  „pasivažinėjimas stebuklinga kėde“ ir pan. Šio vizito metu gydytoja papasakos vaikučiams ir jų tėveliams kaip reikia teisingai prižiūrėti dantukus, kartu su vaikučiu suskaičiuos turimus dantukus bei parodys vaikučiams kokie įdomus ir visai nebaisūs yra gydytojo šepetukai.

 

Dažnai vis dar paplitusi klaidinga nuomonė, jog pieniniai dantukai vistiek iškris, todėl jų gydyti nereikia. Tačiau juos gydyti yra tiesiog būtina! Visų pirma jei pieninis dantukas sugenda, supūliuoja, kyla infekcija, kuri silpnina vaikučio organizmą. Vaikas tampa neramus, irzlus, silpsta jo imunitetas ir dažniau puola įvairios ligos. Taip pat svarbu nepamiršti, jog po pieniniu dantuku yra nuolatinio danties užuomazgos, taigi gendantis pieninis dantukas gali pakenkti nuolatiniam. Iš viso yra 20 pieninių dantukų ir visi jie yra vienodai svarbūs normaliam vaiko vystymuisi, tiek virškinimo sistemai, tiek kramtymo funkcijai, be to, pieniniai dantukai „saugo“ vietą nuolatiniams dantims. Jei laiku nesugydytą pieninį dantuką prireiks pašalinti, vėliau nuolatiniai dantys gali išdygti kreivi, netaisyklingai. Todėl pieninius dantukus būtina saugoti ir rūpintis jais kaip ir nuolatiniais dantimis, naudojant visas tam reikalingas ir tinkamas profilaktines priemones.


Jei dantukui jau atėjo metas iškristi ir jis kliba, nebijokite jį švelniai pajudinti į abi puses, atlaisvinti kelią naujai dygstančiam dantukui. Jei patiems nepavyksta atsisveikinti su dantuku, tai padaryti padės mūsų klinikos gydytojai, kurie po procedūros vaikučiui atiduos jo dantuką supakuotą dėžutėje, kad jį būtų galima namuose pasidėti po pagalve, laukiant dantukų fėjos dovanų…

 

 

 

 

Rekomenduojame pirmą kartą pas odontologą apsilankyti kuo anksčiau, nelaukiant kol dantukas suges ar netgi pradės skaudėti.

Kai vaikučiui pradeda skaudėti dantuką, jis tampa jautrus, irzlus, patiria stresą, atsiranda dantų gydymo baimė, kurią po to labai sunku pašalinti ar bent sumažinti. Tačiau jei jau taip atsitiko, kad pas gydytoją odontologą skubate su skaudančiu dantuku, pasistenkite vaiką paruošti šiam vizitui. Kiekviena mamytė ar tėvelis geriausiai žino, kada jų vaikas būna geriausios nuotaikos, iš ryto tik papusryčiavęs, ar galbūt, po pietų miego. Geriausia vizito laiką rinktis kada vaikas yra geros nuotaikos, pavalgęs, nepavargęs. Būtina vaikučiui iš anksto papasakoti, kad vyksite pas dantukų gydytoją, galima trumpai papasakoti ką gydytojas darys: jis dantukus plaus su vandenuku ir šepetėliu, vandenukas bėgs per žarnytę į burnytę, burnytėje bus šiaudelis toks kaip kokteiliams gerti… išplaus kirmėlytes. Nereiktų vaiko gąsdinti (net ir kai jam neskauda dantukų) apsilankymu pas gydytoją odontologą, toks vizitas turėtų būti pateikiamas ne kaip bausmė, o kaip įdomus nuotykis. Jei vaikas prieštarauja ar nenori vykti pas gydytoją odontologą, pasistenkite vistiek atvykti. Su vaiku kalbėkite ramiai, užtikrintai, tačiau pernelyg neįtikinėkite ir neįkalbinėkite, nes vaikas gali pasijusti apgaudinėjamas. Vaikui būtina paaiškinti, kad visi, tiek maži vaikai, tiek suaugę privalo lankytis pas dantukų gydytoją, kuris padeda dantukus išsaugoti sveikus ir gražius.

 

Kai vaikučiai susipažįsta ir apsipranta su gydytojo odontologo kabinetu ir jo aplinka, pabendrauja su draugišku gydytoju, belieka tik skausmo baimė. Galime garantuoti, jog skausmo pojūtis bus labai minimalus arba jo net išvis neteks patirti. Tačiau jei dantukas smarkiai išgedęs ar ištinęs, gali tekti dantuką nuskausminti, ko vaikai dažniausiai ir bijo. Tačiau bijoti nėra ko, nes mūsų klinikoje prieš leidžiant vaistus, dantenos yra patepamos specialiu šaldančiu geliu, kuris netik pašalina nemalonų dūrio pojūtį, bet dar ir yra gaivaus vaisių skonio ir kvapo!

Taigi, kai dantukai jau sugydyti ir gražūs, belieka jais tinkamai rūpintis toliau. Rekomenduojame tėveliams dalyvauti-padėti-prižiūrėti vaikučių dantukų valymo procese iki kol jiems sukaks 6-7 metai, kada vaikai išmoksta rašyti ir susiformuoja jų dantukų valymo įgūdžiai.

Dantukus patariame pradėti valyti tik jiems išdygus, du kartus per dieną. Pirmuosius dantukus galima valyti drėgna marle, kuria taip pat naudinga pamasažuoti dantenas, o nuo 1 – 1,5 metukų būtina naudoti vaikišką dantų šepetuką. Reiktų stengtis kuo kruopščiau nuvalyti visus dantukų paviršius, ypač vietą prie dantenų.

Ypač svarbu išdygus pirmiesiems dantukams pratinti vaiką prieš miegą nebegerti saldžių gėrimų, geriau pasiūlyti vandenuko. Patariame riboti saldžių produktų kiekį, kurie ypatingai kenkia dantukams, saldumynus skanauti pavalgius, geriau vienu metu suvalgyti kelis saldumynus ir po to išsivalyti dantukus, nei visą dieną smaližiauti po truputį. Galima vaikučiams pasiūlyti kramtomosios gumos, taip pašalinami maisto likučiai iš sunkiai pasiekiamų vietų. Kramtant gumą padidėja seilėtekis, dantys yra nuskalaujami. Dienos racione turi būti kuo daugiau kietų vaisių ir daržovių. Turintiems silpnesnius dantukus, ar dygstant naujiems rekomenduojame vartoti vitaminus, ypač kalcį.

Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą laiką dantukų valymui, kai vaikas nėra piktas, suirzęs. Su laiku, vaikučiui augant formuosis ir taisyklingi dantukų valymo ir priežiūros įpročiai.

Jei nepavyksta dantukus valyti du kartus per dieną, stenkitės juos išvalyti bent vakare, prieš miegą. Sulaukus dviejų metukų, galima pradėti naudoti vaikišką dantų pastą, kurios reikia naudoti labai nedidelį kiekį – maždaug tiek, koks yra vaikučio mažojo pirštelio nagas.

Augant vaikui, vystosi ir jo žandikaulis, atsiranda tarpai tarp dantukų, kuriuose užsilaiko maisto likučiai ir kyla rizika vystytis ėduoniui, todėl nuo 3 metukų rekomenduojama susipažinti ir pradėti naudotis tarpdančių siūlu.

 

 Mūsų klinikoje atliekamos šios vaikų gydymo ir karieso prevencijos procedūros:

  • Pieninius dantukus plombuojame ne tik įprastomis, bet ir vaikučiui pasirinkus, įvairių spalvų linksmomis plombomis. Tokią plombytę vėliau vaikas išdidžiai demonstruoja darželio ir kiemo draugams bei artimiesiems.

 

 

 

 

 

 

 

  • Dantukų ir burnos ertmės apžiūra, įvertinimas, aptariama kasdienė vaiko mityba, tinkamų priežiūros priemonių rekomendacijos ir patarimai, apnašų pašalinimas ir dantukų nupoliravimas su specialia fluoro turinčia pasta.
  • Jautriems vaikų dantukams sukurta naujos kartos profilaktinė priemonė – fluoro žėlė. Šia medžiaga padengus dantuką, apsauga nuo ėduonies išlaikoma apie 3 – 4 mėnesius.
  • Nuolatinių dantukų silantavimas. Išdygus nuolatiniams krūminiams dantims, rekomenduojama vainiko vageles hermetizuoti, t.y. padengti silantais, taip apsaugant juos nuo bakterijų. Be to silantuose yra fluoro, kuris dalyvauja emalio mineralizacijoje, sutvirtina dantį ir padeda jį ilgiau apsaugoti nuo ėduonies. Silantai lygiai padengia danties paviršių ir neleidžia prikibti ir užsilaikyti maisto likučiams, kauptis apnašui. Procedūra yra visiškai neskausminga, trunka kelias minutes, o dantuko apsauga tampa ilgalaikė.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Paaugusiems vaikučiams, maždaug nuo 10 metų rekomenduojame apsilankyti pas dantų higienistę, kuri specialia priemone nudažo dantukų apnašą, taip vaikas pats mato vietas, kurias nepakankamai prižiūri. Vaikui yra paaiškinama ir pamokoma kaip tinkamai valyti ir prižiūrėti dantukus, o prireikus ir atliekama profesionali burnos ertmės higiena.
  • Mūsų klinikoje rekomenduosime apsauginį dantų kremą su bioaktyviu kalciu, fosforu ir fluoridais, kuris sustiprina ir apsaugo padidintos rizikos grupės pacientų (nėščių moterų, žmonių su jautriais dantimis, jaučiant sausumą burnoje, prieš ir po ortodontinio gydymo ir kt.) dantis. Kremas gali būti naudojamas tiek kabinete, tiek namuose, yra malonaus įvairių vaisių skonio ir sukuria ypatingą gaivumą burnoje.

Kontaktinė informacija

  • Klaipėdos g.99 K-3, LT-36101, PANEVĖŽYS
  • Telefonas: +370(45)431038, (678)06289
  • El. paštas: info@extradenta.lt
  • Darbo laikas: I-V 09.00 - 18.00.

Dantų plombavimas

Natūralus dantis sudarytas iš dentino ir emalio. Dantų išvaizda gali kisti. Daug lemia genai, […]

daugiau

Estetinis dantų plombavimas

Šypsena gali daryti stebuklus! Šypsena sušildo, sukuria laimės pojūtį, besišypsantis žmogus ilgam išlieka atmintyje. […]

daugiau