Dantų šaknų kanalų gydymas

JŪS GALITE GYDYTI TIK TAI, KĄ MATOTE“ Prof. Dr. S.Kim

 

Mūsų klinikoje atliekamas endodontinis gydymas mikroskopu (Carl Zeiss, Opmi pico), kuris yra nepakeičiamas instrumentas gydant danties šaknų kanalus.

 

Dažnai tik mikroskopo dėka pavyksta aptikti ketvirtą krūminio danties kanalą ar užkalkėjusius kanalus.

 

Neretai tik mikroskopas leidžia specialistui būti tikram, kad tikrai viskas padaryta tinkamai ir iki galo.

 

Šiuolaikinis endodontinis gydymas yra sąlyginai brangus dėl naudojamų naujų ir brangių technologijų bei medžiagų. Kaina priklauso nuo paciento dantų būklės, kiekvienam pacientui individualiai. Danties šaknų kanalų gydymas iš gydytojo reikalauja daugiau laiko, susikaupimo, meistriškumo. Kai kurie sudėtingi atvejai yra gydomi kelių vizitų metu. Vieno vizito trukmė maždaug 2val. (jei tai daugiašaknis dantis).

Dauguma pacientų išgirdę, jog bus reikalingas endodontinis gydymas, išsigąsta, jiems kyla daugybė klausimų: ar būtinas toks gydymas, ar tai sudėtinga procedūra, ar skaudės, kiek tai užtruks ir pan.
Endodontinis gydymas – tai dantų šaknies kanalų išvalymas. Kilus infekcijai ar patyrus traumą, šaknies kanale esantį nervą paveikia mikrobų sukeltas uždegimas. Todėl dantis tampa jautrus karščiui arba šalčiui, ima skaudėti, ar net pakinta jo spalva. Taip pat gali patinti dantenos ar kilti jautrumas šalia esančiuose dantyse. Todėl endodontinis gydymas yra tiesiog būtinas jei norite išsaugoti dantį, nes priešingu atveju jį gali tekti išrauti.

Taigi kaip atliekamas endodontinis gydymas?

 

Visų pirma gydytojas apžiūri dantį, padaro rentgeno nuotrauką.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dantis yra nuskausminamas ir izoliuojamas specialia medžiaga (koferdamu), siekiant ypatingos švaros, kad nepatektų seilės, infekcija.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gydytojas odontologas atveria danties ertmę.

 

 

 

 

 

 

Specialiais instrumentais pašalinami infekuoti audiniai, išvalomas danties kanalas, jis išplatinamas ir suvedami vaistai uždegimui ar infekcijai sugydyti.

 

 

 

 

 

Šaknies kanalas izoliuojamas ir pripildomas biologiškai suderinama medžiaga (gutaperča).

 

 

 

 

 

 

 

Po endodontinio gydymo danties ertmė užpildoma plombine medžiaga.

 

 

 

 

 

 

Jei dantis smarkiai pažeistas karieso ir natūralaus danties vainikėlio likę nedaug, jis atstatomas plombine medžiaga arba pasirinktu vainikėliu.
Siekiant sutvirtinti dantį, į šaknis gali būti įstatoma speciali atrama – stiklo pluošto kaištis.

 

Kol danties vainikas neatstatytas, nerekomenduojama su endodontiškai gydytu dantimi kramtyti maisto, nes toks dantis yra trapesnis ir jautresnis. Atstačius danties vainiką, dantis funkcionuoja kaip natūralus sveikas dantis ir jį reikia prižiūrėti lygiai taip pat kaip ir kitus dantis.

Po gydymo dantis gali būti jautrus keletą dienų, ypač jei uždegimas buvo didelis. Todėl kartais gali tekti gerti priešuždegiminius vaistus ar antibiotikus.

Šaknies kanalo gydymas gali užtrukti nuo vieno iki keturių apsilankymų pas gydytoją odontologą, priklausomai nuo uždegimo dydžio.

Seniau, gydymo metu, būdavo naudojamos paprastesnės medžiagos, nei dabartinės, jos laikui einant ištirpdavo danties kanale. Taip pat būdavo vykdoma mažesnė rentgenogramų kontrolė po danties plombavimo, kanalai būdavo užplombuojami ne per visą jo ilgį. Todėl dabar sulaukiame didelio pacientų srauto, kuriems reikalinga pergydyti seniau gydytus kanalus, tai ypač aktualu prieš protezavimą. Mes tam naudojame specialius tirpiklius, instrumentus, ultragarsinius skalerius, kurie išvibruoja, išjudina senos plombinės medžiagos likučius ir mikroskopinę optiką.

 

Gydymui naudojamos modernios technologijos, tokios kaip elektroninis šaknies viršūnės ieškiklis, danties gyvybingumo nustatymo prietaisas, mažų radiacinių dozių rentgeno aparatas, mašininiai endodontiniai instrumentai ir kt. Kartais užtenka tik vieno apsilankymo pas gydytoją odontologą šaknies kanalų gydymo procedūrai (jei infekcija giliai nepažeidusi danties), o rezultatas lieka ilgam –  išsaugotas natūralus dantis.

Kontaktinė informacija

  • Klaipėdos g.99 K-3, LT-36101, PANEVĖŽYS
  • Telefonas: +370(45)431038, (678)06289
  • El. paštas: info@extradenta.lt
  • Darbo laikas: I-V 09.00 - 18.00.

Dantų plombavimas

Natūralus dantis sudarytas iš dentino ir emalio. Dantų išvaizda gali kisti. Daug lemia genai, […]

daugiau

Estetinis dantų plombavimas

Šypsena gali daryti stebuklus! Šypsena sušildo, sukuria laimės pojūtį, besišypsantis žmogus ilgam išlieka atmintyje. […]

daugiau