Dantų protezavimas

Negalima išgydyti visų ligonių vienu vaistu ar vienos rūšies protezų naudoti visiems pacientams. Todėl kiekvienam žmogui taikomas individualus gydymo planas ir atitinkamai parenkami protezai.

img_20161212_113041_burst001_coverMūsų klinikoje protezuojame cementuojamais (bemetalės keramikos cirkonio oksido pagrindu vainikėliais, tiltais, metalo keramikos protezais) ir išimamais protezais (įvairių rūšių plokštelėmis).

 

Bemetalės keramikos cirkonio oksido pagrindu vainikėliai, tiltai – šiuo metu pasaulyje pažangiausi, tvirčiausi protezai, kurių biosuderinamumas yra artimiausias natūraliems dantims, dantenos šalia jų atrodo rausvos, sveikos, patys protezai skaidrūs, natūraliai žvilgantys.

 

Cirkonis: tobulai tvirtas, biologiškai suderintas, mažo radioaktyvumo, optiškai skaidrūs…

                   IMAG0007

 

Metalo keramikos vainikėliai, tiltai – tai klasikiniai protezai, tvirti, nekeičiantys spalvos einant laikui, bet nepakankamai natūraliai atrodantys, todėl rekomenduojame jais protezuoti šonines dantų grupes.

 

Išimami dantų protezai – kai netenkama dantų ar nėra galimybių implantuoti kaip išeitis atkurti kramtymo funkciją siūlomos dalinės, pilnos plokštelės. Jos gaminamos iš minkštos plastmasės ar kietos.

                   

 

Minkštos plastmasės plokštelės – jos didžiausias privalumas – estetika. Kabliukų nesimato, nes jie yra dantenų atspalvio. Taip pat pati plokštelė yra minkštesnė, plonesnė, dailesnė nei įprastos.

dan2

 

Lanko atraminiai protezai – „pagerintos plokštelės“, jie tvirtesni, nes sudėtyje turi metalo, jų konstrukcija yra dailesnė, mažesnė, mažiau uždengianti gomurį (protezuojant viršutinį žandikaulį), sukelianti mažesnį diskomfortą, kalbant, valgant.

           

 

Prisukami protezai ant implantų – gali būti vieno danties, dviejų ir daugiau. Šiuo atveju atkuriami viršutinio žandikaulio dantys.

dan

Skiriami šie gydymo etapai – diagnozė ir gydymo plano sudarymas, preparavimas ir cementavimas.

 

Diagnozė ir gydymo plano sudarymas:

 

1. Apžiūra. Kiekvienu atveju gydytojas turi atlikti kruopščią apžiūrą, įvertinti kiekvieną atvejį, peržvelgti visus įmanomus variantus ir aiškiai apibrėžti, kaip bus pasiektas norimas tikslas, kartu įvardijami visi žingsneliai siekiant norimų rezultatų. Kartu su pacientu planuojamas gydymas, aiškinama procedūra, jos apimtis, privalumai, trūkumai. Reikalinga panoraminė rentgeno nuotrauka ir diagnostinis atspaudas diagnostiniams modeliams. Reikia įvertinti paciento dantų okliuziją, sąkandį, dantų proporcijas numatant šypseną ir šypsenos liniją. Prieš gydymą daromos nuotraukos yra labai naudingos technikui dantų spalvai, formai, struktūrai įvertinti.

 

2. Diagnostiniai atspaudai diagnostiniams modeliams – jų vertinimo metu atliekama ir šypsenos analizė. Atkreipiamas dėmesys į tokias detales kaip dantų forma, dantų spalva, jų harmonija su veido bruožais, netgi žmogaus charakteris, kurios sudaro individo išvaizdą.
Įvertinamos lūpos: jų dydis, putlumas, judesiai funkcijų metu, įvertinama viršutinės lūpos linijos padėtis ramybėje, kalbant bei šypsantis.
Kruopštus dantų įvertinimas apima visus aspektus jų spalvos, formos, pozicijos, taip pat turi būti įvertinta ir bendroji būklė prieš preparavimą ir šis įvertinimas yra esminis norint užtikrinti gerus rezultatus. Ypatingas dėmesys turi būti skiriamas spalvai, paciento skundams, kurių jis norėtų išvengti šio gydymo metu.

 

3. Gydymo planas. Tik po itin kruopštaus įvertinimo gali būti sudarytas tinkamas gydymo planas konkrečiam pacientui. Sudarius gydymo planą, gaminamas modelis, padaromas šablonas. Pacientui dar nepreporuojant ir nepažeidžiant dantų, parodoma būsima jo šypsena burnoje. Tai ypač aktualu pacientams, kurie protezuojasi priekinius dantukus, nes galima šypseną pakoreguoti, pakeičiant būsimų protezų formą, ilgį, spalvą.

 

VEIDO LANKAS
Protezuojant veido lanko pagalba tiksli informacija perduodama dantų technikams į laboratoriją. Tik taip dantų technikai gali žinoti, o ne spėlioti paciento sąkandį, atliekamus judesius trimatėje erdvėje.

 


www.facebook.com/extradenta
○ info@extradenta.lt
○ 8 678 06289; 8 45 431038
○ Klaipėdos g.99-78, 3 korpusas, Panevėžys

Kontaktinė informacija

  • Klaipėdos g.99 K-3, LT-36101, PANEVĖŽYS
  • Telefonas: +370(45)431038, (678)06289
  • El. paštas: info@extradenta.lt
  • Darbo laikas: I-V 09.00 - 18.00.

Dantų plombavimas

Natūralus dantis sudarytas iš dentino ir emalio. Dantų išvaizda gali kisti. Daug lemia genai, […]

daugiau

Estetinis dantų plombavimas

Šypsena gali daryti stebuklus! Šypsena sušildo, sukuria laimės pojūtį, besišypsantis žmogus ilgam išlieka atmintyje. […]

daugiau