Dantų profilaktika

Rekomenduojame profilaktiškai pasitikrinti burnos ertmės būklę kartą per metus, esant būtinybei – ir kas pusmetį. Savo srities profesionalai – gydytojai odontologai, ar burnos higienistai, atsižvelgdami į Jūsų dantų būklę paskirs individualų Jūsų kasdienės dantų priežiūros planą. Po atliktos profesionalios burnos ertmės higienos bus galima taikyti  Jums paskirtas priemones namuose.

Kasdienei dantų priežiūrai rekomenduojama neagresyvi dantų pasta iš vaistinės ir minkštas, suapvalintais šereliais dantų šepetukas, taipogi vaškuotas tarpdančių siūlas ir kasdienis burnos skalavimo skystis.

Jautrių dantų priežiūrai turėtų būti speciali, jiems pritaikyta dantų pasta ir ypatingai švelnus dantų šepetėlis. Taip pat labai efektyvu naudoti nujautrinantį dantų gelį bei kremą, kuriuos reikia tiesiog pirštu užtepti ant danties paviršiaus. Savaime suprantama, esant jautriems dantims, reikėtų atsisakyti ypatingai karšto ar ypatingai šalto maisto ar gėrimo, pvz.: kava su ledais, koncentruotų rūgščių sulčių, gazuotų gėrimų.

Norint baltos šypsenos, įsigykite balinamąją dantų pastą iš vaistinės, bet nepiktnaudžiaukite ja ilgą laiką. Geriau vieną kartą dienoje dantis išsivalyti kasdiene profilaktine dantų pasta, o kitą kartą naudoti balinamąją dantų pastą.

Vaikams dantų profilaktiką reikėtų diegti nuo pirmojo dantuko. Vaistinėse yra specialūs jau kūdikiams patogūs laikyti dantų šepetukai-kramtukai, kurie stimuliuoja dantenas, jas masažuoja, padeda dantims lengviau išdygti ir įtraukia vaikus į savotišką žaidimą, kurį būtinai reikia tęsti. Ūgtelėjus bus galima nupirkti vaikui spalvotą  dantų šepetuką su mėgstamiausiais herojais. Vaikiškų dantų šepetukų šereliai būna dviejų spalvų, reikia stebėti ir išblukus spalvotiesiems, keisti dantų šepetuką nauju. Dantų pastos reikėtų dėti tiek, kiek užima vaiko mažojo pirštelio nagiukas. Mokyklinio amžiaus, skubantiems vaikams siūlome elektrinius dantų šepetukus.

Suaugusių žmonių dantų priežiūrai, ypač esant kraujuojančioms dantenoms, vaistininkai parinks dantų pastas su žolelėmis. Jiems reiktų naudoti specialų gydomąjį burnos skalavimo skystį, tarpdančių šepetėlius. Tarpdančių krapštukus,  plastikinius ar medinius, nors jie yra labai patogūs, naudoti rekomenduojame atsargiai, nes jais galima stipriai susižeisti dantenas. Jei maistas stringa tarp dantų, reikia  gydyti ir taisyti ertmes.  Jei netenkina burnos blogas kvapas, žinokite jį sukelia bakterijos, esančios dantenų kišenėse, gal reiktų pakartoti burnos ertmės higieną? Arba ieškoti didesnių bėdų virškinamajame trakte.

Rinkoje yra daug įvairių dantų šepetukų, kuriuos gamintojai giria lanksčiomis, mažesnėmis, besisukiojančiomis galvutėmis, su įvairiais šereliais (kietesniais, minkštesniais, kryžmiškai sustatytais)… Reikia atsirinkti Jums patiems labiausiai tinkantį, čia gydytojas odontologas gali mažai patarti. Kaip ir dantų pastą, ar ją naudoti su aukso, sidabro dalelėmis, ar paprastą su žolelėmis, sunku gydytojui odontologui atsakyti. Gydytojas odontologas visada patars kad svarbiausia yra taisyklingas ir ilgas valymas, o ne pačios priemonės.

Atliekant kasmetinę profilaktinę burnos ertmės higieną, galima maloniai pasijusti kada danties paviršiuje yra netik nuvalomas kietas ir minkštas dantų apnašas, jie nupoliruojami su specialiomis pastomis, patepami apsauginiais, malonaus kvapo ir skonio lakais. Taipogi galima pasirinkti įvairių skonių (mėtų, braškių, apelsinų ir kt.) sodos miltelius, kurių smulkios dalelės ypatingai švelniai ir kruopščiai nupoliruoja dantų paviršių.

Kontaktinė informacija

  • Klaipėdos g.99 K-3, LT-36101, PANEVĖŽYS
  • Telefonas: +370(45)431038, (678)06289
  • El. paštas: info@extradenta.lt
  • Darbo laikas: I-V 09.00 - 18.00.

Dantų plombavimas

Natūralus dantis sudarytas iš dentino ir emalio. Dantų išvaizda gali kisti. Daug lemia genai, […]

daugiau

Estetinis dantų plombavimas

Šypsena gali daryti stebuklus! Šypsena sušildo, sukuria laimės pojūtį, besišypsantis žmogus ilgam išlieka atmintyje. […]

daugiau