Dantų priežiūra

 

 

Priežiūra prasideda nuo burnos ertmės higienos. Mūsų visų tikslas valant dantis apsisaugoti nuo karieso,
nuvalyti nuo maisto likusius dantų apnašus. Reikia pašalinti šią dantų apnašų baltyminę plėvelę norint apsisaugoti nuo gingivito (dantenų uždegimo) ar periodontito (aplink dantį esančio kaulo uždegimo).

 

 

Reikia turėti šias priemones: dantų šepetėlį, tarpdančių šepetėlį, pastą, skalavimo skystį, tarpdančių siūlą. Dantų šepetėlis turėtų būti mikštais šereliais, kad drąsiai uždėtume ant dantenų ir dantų taip juos pamasažuodami. Dantų šepetėlio galvutė trumpa, kad praslystų apvalytų ir galinius paskutiniųjų protinių dantų paviršius. Reikia uždėti šepetėlį ant danties pasvirusį keturiasdešimt penkių laipsnių kampu. Valyti šluojamaisiais, apskritimus piešiančiais judesiais. Valydami su tradiciniu šepetėliu užtruksime apie vieną minutę, jei tiek laiko ar kantrybės neturime galime įsigyti elektrinį šepetėlį. Jei dar mesime sau iššūkį ir visus tarpdančius su siūlu ir tarpdančių šepetėliu išvalysime užtruksime iki dešimt minučių.

 

Po valymo danties paviršius ir tarpdančiai švarūs, slidūs prie jų nelips apnašas, bakterijų kiekį burnos ertmėje sumažinome. Pasikeitė burnos ertmės kvapas, dantų spalva ir šypsena paplatėjo.
Valytis dantis reikia ryte ir vakare. Idealu būtų po kiekvieno valgio, jei nėra sąlygų tai bent gumos pakramtykime (padidinkime seilėtekį ir mechaniškai nuvalykime su guma dantis).

Labai svarbu mityba. Nežalokime dantų emalio koncentruotomis sultimis, visada reikia skiesti. Taip sumažinsime rūgščių kiekį atakuojantį dantis.Gazuoti gėrimai dantų emaliui žalingi. Juoda kava ar juoda arbata su savo pigmentais nudažo emalį kaip ir raudonas vynas. Lieka tinkamas tik vanduo – gyvybės eliksyras. Iš maisto produktų daržovės ir vaisiai, kurie turtingi vitaminais, ląsteliena, jie treniruoja kramtymo raumenis ir mechaniškai nuvalo apnašas. Maistas turėtų būti kuo mažiau apruoštas tai yra ne košelė likusi mėsą apkepus ir patroškinus, o kietas, kad kramtymo raumenys dirbtų. Valgyti lėtai, kad seilėtekis būtų didelis ir maistas susmulkintas.

Kontaktinė informacija

  • Klaipėdos g.99 K-3, LT-36101, PANEVĖŽYS
  • Telefonas: +370(45)431038, (678)06289
  • El. paštas: info@extradenta.lt
  • Darbo laikas: I-V 09.00 - 18.00.

Dantų plombavimas

Natūralus dantis sudarytas iš dentino ir emalio. Dantų išvaizda gali kisti. Daug lemia genai, […]

daugiau

Estetinis dantų plombavimas

Šypsena gali daryti stebuklus! Šypsena sušildo, sukuria laimės pojūtį, besišypsantis žmogus ilgam išlieka atmintyje. […]

daugiau