Burnos ertmės higiena


Jūs galite turėti sveikus ir gražius dantis ilgiau, jei tinkamai jais rūpinsitės ir prižiūrėsite. higienai-svetaineiRekomenduojame dantis valytis du kartus per dieną: ryte prieš arba po pusryčių ir vakare prieš einant miegoti. Valymas turėtų trukti nemažiau 2 – 3  minučių. Svarbu pasirinkti dantų šepetuką tinkantį Jūsų dantims. Yra gausybė įvairių dantų šepetėlių, kurie skiriasi savo dydžiu, forma, šerelių kiekiu, minkštumu ir pan. Labai minkšti ir minkšti dantų šepetėliai skirti vaikams ir turintiems jautrius dantis ar dantenas, minkšti ir vidutinio kietumo – paaugliams ir suaugusiems, o vidutinio kietumo ir kieti naudojami protezams valyti. Dažniausiai žmonės dantis valo horizontaliais judesiais, tačiau norint geresnio rezultato, rekomenduojame dantis valyti sukamaisiais, o iš vidinės pusės – šluojamaisiais judesiais.

Tačiau vien geros asmeninės burnos higienos nepakanka. Kasdien kad ir kaip kruopščiai valote dantis, burnoje yra vietų, kurias sunku pilnai pasiekti ir išvalyti. Tokiose vietose su laiku kaupiasi apnašas ir bakterijos, kurios kenkia dantims ir dantenoms. Todėl rekomenduojame profesionalią burnos ertmės higieną, kurios metu specialiais instrumentais pašalinamas minkštasis ir kietasis dantų apnašai.

Mūsų klinikoje dantų higieną Jums atliks profesionali burnos higienistė, turinti ilgametę patirtį ir nuolat tobulinanti ir atnaujinanti savo žinias.
 

Profesionali visos burnos higiena naudinga:

 

1) Žmonėms turintiems jautrius dantis ir kraujuojančias dantenas. Kraujuojančios dantenos – tai pirmas požymis, rodantis uždegimą ir besikaupiančias apnašas po dantenomis, ilgainiui tai gali išsivystyti į įvairias dantenų ligas, ar net parodontozę, o vėliau tinkamai neprižiūrint ir negydant gali tekti atsisveikinti su dantimis. Po procedūros matomas ženklus pagerėjimas, dantenos sugyja ir nustoja kraujavusios, tuo pačiu tvirtėja pats dantis, sumažinamas danties paslankumas. Jei uždegimas didelis, gali tekti pasirodyti po 3 mėnesių, vėliau yra stebima dantenų ir dantų būklė.

 

2) Dantų karieso, periodonto ir kitų burnos ertmės ligų profilaktikai. Turintiems sveikus dantis ir dantenas rekomenduojama burnos higieną daryti kartą per metus. Taip pasieksite optimalų rezultatą ir Jūsų dantys ilgesnį laiką išliks gražūs ir sveiki.

                              

 

3) Paaugusiems vaikučiams, kurie dantukus valosi patys, be tėvų pagalbos, kartais sunku tinkamai juos išsivalyti. Tokiu atveju burnos higienistė pataria ir pamoko kaip reikia taisyklingai valyti ir prižiūrėti dantis, parodo kuriuos dantukus vaikas praleidžia ar nepasiekia.

 

4) Žmonėms, turintiems estetiškai plombuotus, protezuotus dantis ar dantų implantus. Turintiems protezuotus ar implantuotus dantis ypatingai svarbi jų tinkama higiena. Nepakankamai prižiūrint tokius dantis sunkiai prieinamose ar su dantų šepetėliu nepasiekiamose vietose kaupiasi apnašas, gali kilti infekcija, uždegimas ir ilgainiui gali tekti atsisveikinti su protezuotu dantimi arba implantu. Burnos higienos metu naudojami specialūs instrumentai skirti implantams ar dantų protezams, kurių pagalba yra nebraižomas ir nepažeidžiamas paviršius.

 

Trumpai apie tai, kaip atliekama profesionali burnos ertmės higiena

Higienos metu nuo dantų pašalinami akmenys, naudojant ultragarsinį skalerį, o giliau – po dantenomis esantys – rankiniu būdu su specialiais instrumentais. Mūsų klinikoje dantų apnašas šalinamas naudojant pažangią „Air Flow“ technologiją, kurios metu sodos dalelių srautas, vandens srovės ir suspausto oro pagalba yra nukreipiamas į danties paviršių. Higienos metu naudojamos „Prophy Pearls“ dalelės yra apvalios ir švelnios, todėl yra ne tik nuvalomas dantų apnašas, bet ir tausojamas danties paviršius bei dantenos. Valymo metu, danties paviršius yra veikiamas per atstumą, todėl greitai, saugiai ir efektyviai pašalinami nešvarumai iš įvairių sunkiai pasiekiamų vietų, tarpdančių, įdubimų ir pan.

   

Nuvalius dantis jie yra iš visų pusių nupoliruojami specialiais šepeteliais ir pastomis, siekiant padidinti dantų atsparumą apnašo kaupimuisi.

Pacientams, turintiems jautrius dantis, dantys padengiami specialiu fluoro laku, kuris efektyviai mažina dantų jautrumą.
Po burnos ertmės higienos dantys pašviesėja, sugyja kraujuojančios dantenos, pagerėja burnos estetika.
Ėduonis būsimos mamos dantyse vystosi greičiau, nes būsima mamytė dažniau užkandžiauja, suprastėja burnos higiena, vyksta hormoniniai pokyčiai. Tinka dantų ir burnos priežiūra yra labai svarbi nėštumo metu. Periodonto ligos (kurių priežastis yra suprastėjusi higiena) gali būti susijusios su priešlaikiniu gimdymu ir mažu naujagimio svoriu. Puiku, kad šiuolaikinės mamytės  prieš pradėdamos gyvybę rūpinasi savimi ir būsimu kūdikiu, kreipiasi į gydytojus odontologus ir susitvarko dantukus.

 
Pateikiame pavyzdį, kaip gali skirtis dantys prieš profesionalią burnos higieną bei po procedūros atlikimo.

po-burnos-higienos

www.facebook.com/extradenta
○ info@extradenta.lt
○ 8 678 06289; 8 45 431038
○ Klaipėdos g.99-78, 3 korpusas, Panevėžys

Kontaktinė informacija

  • Klaipėdos g.99 K-3, LT-36101, PANEVĖŽYS
  • Telefonas: +370(45)431038, (678)06289
  • El. paštas: info@extradenta.lt
  • Darbo laikas: I-V 09.00 - 18.00.

Dantų plombavimas

Natūralus dantis sudarytas iš dentino ir emalio. Dantų išvaizda gali kisti. Daug lemia genai, […]

daugiau

Estetinis dantų plombavimas

Šypsena gali daryti stebuklus! Šypsena sušildo, sukuria laimės pojūtį, besišypsantis žmogus ilgam išlieka atmintyje. […]

daugiau